İADE KOŞULLARI

Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun-yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.

İade edeceğiniz ürünlerin aşağıdaki şartlara uygun olması işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır:

Ürünlerin etiket,barkod ve faturaları olmadan herhangi bir iade ve değişim işlemi yapılmamaktır .

Haşema ve Şallarda hijyen dolayısıyla değişim veya iade yapılmamaktadır.

İndirimli Ürünlerde İade ve Değişim yoktur.

İadenin, satın alınan ürünün etiket ve barkodu çıkmadan,tahrip edilmeden,bozulmadan ve kullanılmadan (14)günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Kullanılmış ürünlerde değişim ve iade yoktur.

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun 'un 4.Maddesine göre, "Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir.”

Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için;

Ürünün özellikleri, tanıtımında belirtilen özelliklerden farklıysa ya da, müşterinin üründen beklediği faydayı azaltan eksiklikler varsa, ürün, ayıplı mal sınıfına girer.

Müşteri, 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır.

Ayıplı Mal bildiriminde, ürünün ithalatçısı düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz.

Not: İade işlemlerinde kargo Ücretsiz kampanyasından yararlanılan iadelerde bu kampanya kapsamında alınmayan kargo ücretide yansıtılacaktır. Buna istinaden gidiş-dönüş (95+95=190₺) şeklinde kesinti sağlanılacaktır. Ürünün tek yönlü gidiş bedeli 'Kredi Kartı' ile ödemelerde 95₺, 'Kapıda Ödeme' seçeneğinde ise kargo bedeline ek olarak hizmet bedeli 55 ₺ alınmaktadır. Kargo paket desisenin ( ağırlık-ebat) büyüklüğüne göre, siparişlerdeki kargo bedeli kesintisi (95-190) ₺ arasında değişmektedir. İade işlemleri için 0534 893 11 33 numaralı hattan bilgi alabilirsiniz.

Alıcı, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adrese tesliminden itibaren 14 Gün içerisinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması halinde, ürünün satıcıya ulaşmasını takiben 7 gün içerisinde ürün bedeli Alıcıya iade edilir. Ödemelerin banka kanalıyla yapılmış olması halinde faturada ‘Banka Komisyonu’ olarak belirtilen miktarda kesinti banka tarafından tahsil edilir. Cayma hakkı kullanılması halinde Fatura aslında gösterilen ‘Banka Komisyon Bedeli’ banka tarafından kesilmesi sebebiyle, alıcıya iade edilemez.

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği 'nin 8. Maddesine göre, müşteri, "Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.” . Buna göre, müşteri, ürünü aldıktan sonra, 7 gün içerisinde sebepsiz iade etme hakkına sahiptir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR